18 серпня Церква вшановує святу Нонну

Свята Нонна народилася наприкінці третього століття в християнській сім’ї.

Вона вийшла заміж за Григорія, градоначальника і власника земель у Каппадокійській області Малої Азії. Чоловік її спочатку був язичником і поклонявся вогню. У Нонни народилися дочка Горгонія і сини Григорій та Кесарій. Вона виховала їх у християнському дусі та гаряче молилася, щоб і чоловік звернувся до істини. Господь почув її молитви: чоловік став вірити в Христа, хрестився і цілковито присвятив себе Церкві.

Близько 325 року він став пресвітером, а потім єпископом міста Назіанза в Каппадокії. Тоді й праведна Нонна була висвячена в дияконіси, після чого вона старанно зайнялася благодійністю. В 359 году син Нонни, Григорій, закінчивши своє навчання, повернувся на батьківщину і прийняв хрещення від свого батька. Через два роки батько висвятив молодого Григорія у священики. А через кілька років Григорій став Константинопольським патріархом.

Він був одним з найбільш проникливих і глибоких духовних письменників, за що отримав почесне ім’я Богослова.

Під кінець свого життя свята Нонна багато потрудилася для Церкви. Її праведна кончина наступила в 374 році. Про благочестя святої Нонни можна судити з того, що п’ять осіб з її родини, включаючи її, причислені Церквою до лику святих.

Молитва до праведної Нонни допомагає жінкам побудувати сімейне щастя: вдало вийти заміж, народити, виростити хороших дітей.

У дохристиянські часи у ці дні наші предки запалювали перше осіннє вогнище. Під час таких свят, вшановуючи домашнє вогнище, обмазували, білили і розмальовували піч та комин. А молодь на гуляннях влаштовувала жартівливі похорони мухам, комарам та іншим комахам.

У народі в цей день вшановується пам’ять святого Євстигнія. У минулі часи на Євстигнія їли сиру цибулю з хлібом, сіллю і квасом, від чого були здоровими. А у кімнатах розвішували зв’язки цибулі — щоб повітря очищалось. У давнину у цей день визначали погоду на грудень: «Який Євстигній — такий і грудень».

Щодо погоди підмічали: “Блідий Місяць на негоду – чистий і яскравий на хорошу погоду.

За церковним календарем, 18 серпня відзначають Передсвято Преображення Господнього, а також вшановують мученика Євстигнія, преподобного Іова, священномучеників Анфіса і Фавія, мученика Понтія Римлянина, праведницю Нонну.

Іменинниками 18 серпня є:

Євстигній, Іов, Нонна, Григорій.

18 серпня народились:

1836 — Олександр Кониський, український перекладач, письменник, видавець, педагог, громадський діяч. Автор слів пісні «Молитва за Україну».

Loading...