13 серпня Церква вшановує святого Йосифа

Святий Йосиф Аримафейський був таємним учнем Господа нашого Іісуса Христа. Як член синедріону він не брав участь у “раді і справі” іудеїв, які винесли смертний вирок Іісусу Христу.

Після розп’яття і смерті Спасителя він наважився піти до Пілата і просив у нього Тіло Господа, Яке і поховав за участю праведного Никодима, теж таємного учня Господа.

Вони зняли з Хреста Тіло Спасителя, обгорнули плащаницею і поклали у новій гробниці, в якій ніхто раніше не був похований: цю гробницю святий Йосип приготував заздалегідь для себе. Сталося це в саду Гефсиманському, в присутності Богоматері і святих жон-мироносиць.

Приваливши важкий камінь до дверей гробу, вони пішли.

13 серпня відзначається день пам’яті праведника Євдокима. У народі цей день називали Євдокимове заговіння, оскільки з 14 серпня починається Успенський піст. У минулі часи наші пращури слідкували на Євдокима за сходом сонця: якщо воно при сході яскраво-червоне і незабаром ховається у хмари — можна чекати дощу.

За церковним календарем 13 серпня відзначають Передсвято винесення чесного Хреста Господнього. Також 13 серпня вшановують священномученика Веніаміна і з ним убитих мучеників Сергія, Юрія та Іоанна, праведника Євдокима і мученицю Юлітту.

Іменинниками 13 серпня є:

Євдоким, Улита, Яким, Веніамін, Сергій.

13 серпня народились:

1898 – Володимир Заболотний, український архітектор, засновник і президент Академії архітектури України, автор проекту будинку Верховної Ради України.

1904 — Олександр Кістяківський, видатний український біолог, орнітолог. Автор праць «Фауна України».

13 серпня відзначають:

Всесвітній день лівші.

Події 13 серпня:

1648 — розгром армією Б.Хмельницького польського війська під Пилявцями.

1677 — розпочалася Перша чигиринська оборона від турецько-татарських військ.

1907 — у Нью-Йорку з’явились перші таксі.

1914 — царський уряд Росії ввів військову цензуру та заборонив випуск друкованих видань українською мовою.

 

Loading...