В Україні з 15 червня штрафуватимуть за виготовлення та пропаганду ”георгіївської” стрічки

Закон про притягнення до адміністративної відповідальності за виготовлення та пропаганду ”георгіївської” стрічки в Україні вступає в силу з 15 червня.

Сьогодні закон про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди ”георгіївської” (гвардійської) стрічки опубліковано у «Голосі України».

Як зазначено у прикінцевих положеннях закону, він набуває чинності з наступного дня, після опублікування.

Як повідомлялося, 16 травня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки».

Кодекс доповнено новою статтею 173, якою передбачено накладення штрафу у розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією «георгіївської» (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення, за публічне використання, демонстрацію або носіння стрічки чи її зображення.

За ті ж повторні дії передбачено накладення штрафу у розмірі від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення.

21 травня президент Порошенко заявив, що одразу після отримання з парламенту підпише цей закон. «Закон про заборону «георгіївських» стрічок я теж підпишу щойно він надійде до мене з Верховної Ради.

Чому? Тому що це не є символіка Другої світової, ця символіка – символ агресії проти України 2014-2017 років. Тому що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі, і прямо зараз, поки ми тут, вони теж цілять в українських воїнів», – наголосив він.

26 травня закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій.

12 червня прес-секретар глави держави у своєму Фейсбуці Святослав Цеголко повідомив, що президент України Петро Порошенко підписав закон про заборону виготовлення і пропаганди «георгіївської» стрічки.

 

Loading...