2 червня Православна церква вшановує пам’ять мученика Фалалея Егейського

Святого Фалалея, котрий відкрито сповідав віру в Христа, усікли мечем в 284-му році. Церква називає мученика безсрібником, бо він як лікар, безоплатно лікував хворих.

Святий Фалалей був лікарем в Егеї. За наказом імператора Нумериана правитель міста наказав схопити християн і піддати їх мукам. Серед них був і вісімнадцятирічний Фалалей, відкрито сповідав свою віру в Христа. За це святого піддали катуванням, але кати – Олександр і Астерій – відмовилися виконувати наказ і прославили Христа, за що їх відразу ж стратили. Святий Фалалей не тонув у морі; не чіпали його і дикі звірі.

“Бажаю померти за Христа Спасителя і Бога мого, сподіваючись з Його допомогою витерпіти всі муки”, – сказав мученик. Тоді за наказом правителя його стратили мечем. Це сталося у 284-му році. Пізніше чудотворні мощі мученика Фалалея були покладені в Константинопольському храмі святого Агафоника.

Святий мученик Фалалей як лікар, безоплатно лікувавший хворих, названий Церквою безсрібником і призивається в молитвах над хворими в таїнстві Єлеопомазання і при освяченні води.

За церковним календарем, 2 червня вшановують мучеників Фалалея, Олександра і Астерія, благовірного князя Довмонта – у святому хрещенні Тимофія, мученика Аскалона, преподобних Завулона і Сусанну.

Іменинниками 2 червня є:

Олексій, Тимофій, Олександр, Сусанна.

2 червня народились:

1868 — Федір Андерс, інженер — конструктор, конструктор першого в Україні дирижабля.

1919 — Юрій Тимошенко — сценічний псевдонім Тарапунька – український комедійний артист, майстер скетчу, гуморист, кіноартист. Псевдонім Тарапунька — від річки Тарапуньки в Полтаві, де Ю.Тимошенко провів своє дитинство.

Події 2 червня:

1652 — під Батогом козацько-татарські війська під керівництвом Богдана Хмельницького розгромили польську армію на чолі з М. Калиновським.

1892 — у Києві запущений перший в Російській імперії електричний трамвай.

 

Loading...