У Львові сьогодні день жалоби за загиблими під час обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі

У Львові  30 травня, в річницю загибелі трьох рятувальників і працівника комунального підприємства під завалами сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі, оголошено днем жалоби.

Сьогодні на всій території міста вивішено  Державні прапори України з траурними стрічками, у храмах Львова проходять поминальні служби за загиблими під час трагедії на сміттєзвалищі. У місті обмежено проведення розважальних заходів.

Довідка. 28 травня 2016 року сталась пожежа на звалищі побутових відходів у селі Грибовичі на Львівщині. Рятувальники кілька днів гасили вогонь, але 30 травня стався зсув ґрунту і четверо людей – рятувальники Андрій Вненкевич, Юрій Рудий, Богдан Юнка і комунальник Олександр Бутін – опинились під завалами сміття. Під завалами, на глибині близько шести метрів,  знайшли тіла трьох рятувальників. Пошук  зниклого комунальника – четвертої людини, яка потрапила під завали, зупинили через загрозу ще одного обвалу.

За фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, порушення правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, які спричинили загибель людей та службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки було відкрито кримінальне провадження. У вказаному кримінальному провадженні працювала слідча група в складі 20 слідчих. Матеріали кримінального провадження налічують понад 300 томів. В ході досудового розслідування допитано в якості свідків близько 700 осіб. Були проведені 15 обшуків.

Причиною пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, згідно з висновком експертів, стало самозаймання неущільнених твердих побутових відходів. Даних щодо умисного підпалу або щодо загорання через інші сторонні фактори експертиза не виявила. При цьому, незадовільний технічний стан полігону, який не відповідав вимогам нормативних документів став технічною причиною настання вказаного нещасного випадку.

Втім винні у трагедії досі не названі. Водночас міський голова Львова Андрій Садовий заявляв, що це зумисний підпал.

 

Loading...