26 квітня Церква вшановує священномученика Артемона

Священномученик Артемон народився у християнській родині в Лаодикії Сирійській.

За старанне ставлення до богослужінь він був висвячений у сан диякона, а через 28 років став священиком.

Коли язичники почали переслідувати християн, пресвітер Лаодикійський Артемон був вже старцем. Разом зі святителем цього міста Сисинієм він пробрався в капище богині Артеміди, де розбив і спалив язичницьких ідолів.

Тоді імператорський воєначальник Патрикій наказав кинути Артемона в казан зі смолою, але два ангели у вигляді орлів схопили і кинули в смолу самого Патрикія. Після цього за покликом Божим святий Артемон вирушив з проповіддю Євангелія в Азію, де в 303 році загинув мученицькою смертю.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії.

Останні три десятиріччя 26 квітня у нас пов’язується лише з однією сумною подією — вибухом четвертого реактору на Чорнобильській атомній станції. Той час для покоління тодішніх дітей запам’ятався розгубленістю дорослих перед невідомою і невидимою небезпекою та постійними спостереження за напрямком вітру — чи дме не з боку Чорнобиля. Навколо точилися нескінченні розмови про кінець світу.

26 квітня у дохристиянські часи вшановували Богиню Живу. Вона опікувалася народженням нового життя, а тому у цей день їй молилися про здоров’я, довголіття і слухали скільки років накує зозуля. До речі, зозулю можна почути лише після того, як заспіває соловей.

За церковним календарем, 26 квітня вшановують мученика Артемона, мученика Крискента, мученицю Фомаїду.

Іменинниками 26 квітня є:

Дмитро, Артем.

26 квітня народились:

1890 — Микола Зеров, український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.

1887 — Іван Кавалерідзе, український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор скульптурного портрета Ф.Шаляпіна, пам’ятників — княгині Ользі у Києві, Т.Шевченку, Г.Сковороді, меморіальні дошки та горельєфи.

1935 — Станіслав Тельнюк, український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.

Події 26 квітня:

1840 — з друку вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
1863 — в петербурзькому Маріїнському театрі відбулась прем’єра опери українського композитора Семена Гулак-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Лібрето написав сам Семен Степанович, він же і виступив в головній партії хвацького козака-підкаблучника Карася.
1945 – Україна увійшла до ООН, як член-засновник.
1986 — о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
1999 — Комп’ютерний вірус «Чорнобиль» ушкодив, за різними оцінками, до півміліона компьютерів по всьому світі.
2000 — президент України Леонід Кучма заявив, що Чорнобильська АЕС буде закрита до кінця 2000 року.

26 квітня відзначають:

Міжнародний день інтелектуальної власності (Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на своєму засіданні у вересні 2000 року прийняла рішення про встановлення цього свята. При цьому вона виходила з того, що 26 квітня знаменує собою народження ВОІВ, організації, покликаної сприяти охороні і розвитку інтелектуальної власності в усьому світі).

Loading...