Пенсійний фонд з 1 квітня припинить виплату пенсій через українські «дочки» російських держбанків

Пенсійний фонд України (ПФУ) з 1 квітня припиняє виплату пенсій українським пенсіонерам через дочірні структури російських державних банків в Україні, повідомили у ПФУ.

Згідно з повідомленням, пенсіонери будуть автоматично переведені на обслуговування у відділення «Укрпошти» за місцем реєстрації до моменту, коли вони виберуть для обслуговування інший банк.

Як йдеться в повідомленні на сайті ПФУ, рішення пов`язане з указом президента України та рішенням РНБО від 15 березня, якими, зокрема, заборонено розміщувати державні кошти (до них належать і пенсії) у дочірніх структурах російських держбанків.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 16 березня цього року своїм указом ввів у дію санкції щодо дочірніх банків російських державних банків в Україні, включаючи «Сбербанк», «ВіЕс Банк», «Промінвестбанк», «ВТБ Банк» і «БМ Банк», терміном на 1 рік.

Санкції становлять собою заборону на виведення капіталу на користь материнських структур, включаючи надання і погашення кредитів, розміщення коштів на коррахунках, виплату відсотків і дивідендів, повернення субординованого боргу, розподіл прибутку і капіталу, але при цьому не зачіпають розрахунків через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізації і продажу фінустанов.

Loading...