МЗС називає провокацією руйнування пам’ятника загиблим полякам в селі на Львівщині

Міністерство закордонних справ України називає провокацією руйнування пам’ятника загиблим у 1944 році полякам в селі Гута Пеняцька на Львівщині.

Про це речник МЗС України Мар’яна Беца написала у Twitter.

«Засуджуємо акти вандалізму в місцях пам’яті, вважаємо їх неприпустимими. Очевидна провокація. Триває розслідування», – наголосила Беца.

За фактом пошкодження пам’ятника загиблим у Гуті Пеняцькій полякам поліція відкрила кримінальне провадження.

«Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні поліції.

Генконсул Польщі у Львові, посол України в Польщі та Український інститут національної пам’яті назвали дії вандалів свідомою провокацією з метою погіршити українсько-польські відносини. Сторони висловили сподівання на розслідування, в результаті якого винуватці будуть знайдені та покарані.

Як повідомлялося,  у селі Гута Пеняцька Бродівського району Львівської області в ніч на 10 січня невідомі зруйнували пам’ятник загиблим у 1944 році полякам – жителям цього села.

Loading...