Україна готова надати Донбасу особливий статус, що буде частиною дорожньої карти – Байден

Віце-президент США Джо Байден заявляє, що Україна готова надати Донбасу особливий статус, що буде частиною дорожньої карти з реалізації Мінських угод.

Про це він сказав під час виступу у Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку (відео виступу оприлюднено на сайті цієї установи), повідомляє УНІАН.

Як наголосив віце-президент, після підписання Мінської угоди Росія нічого не зробила для її виконання. ”І тому те, що ми разом висуваємо, ми зараз разом пропонуємо базову детальну дорожню карту щодо того, хто здійснює першим кроки, а хто – другим”, – заявив Байден.

При цьому він наголосив, що ця дорожня карта має дві складові. ”Одна полягає у гарантіях безпеки, які надходять з боку Росії, для політичних кроків, які Україна повинна здійснити”, – додав Байден.

”І деякі з цих кроків дуже непросто прийняти. Вони вже виконали енергетичну частину. Вони зробили деякі інші речі. Але моя точка зору полягає в тому, що, коли ви кажете, що Донбас має отримати особливий статус і ви збираєтесь внести зміни у Конституцію, це теж саме, що сказати: ”Окей, ви знаєте, Техас матиме особливий статус… тому що ми хочемо, щоб Мексика мала більший вплив у Техасі, і ми збираємось це прийняти через Конгрес Сполучених Штатів”. Тому існують дійсно складні речі, які вони повинні зробити. Вони згодні на це, я переконаний, вони зроблять це”, – наголосив Байден.

Разом з тим він сказав, що ”ми повинні пересвідчитись, що нічого не пропущено… що усі розуміють, в чому полягає дорожня карта для реалізації Мінську”.

Водночас він зауважив: ”Ми не можемо дозволити Росії досягти успіху в тому, в чому полягає її загальна мета”. ”Вони не хочуть захоплювати. Вони хочуть повністю дестабілізувати уряд, повалити його, і у результаті отримати все, що вони мали до цього…”, – наголосив Байден.

Як повідомлялося, 9 липня президент Петро Порошенко у Варшаві за результатами зустрічі у форматі ”Велика п`ятірка + Україна” в рамках саміту НАТО заявив, що ”Велика п`ятірка” з Україною розроблять дорожню карту для гарантування безпеки на сході України.
16 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що в рамках ”нормандського формату” потрібно затвердити дорожню карту з послідовними кроками щодо виконання Мінських угод російською стороною. Наступного дня він сказав, що логіка дорожньої карти з виконання Мінських угод має передбачати повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території окупованого Донбасу, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, контроль над озброєнням, встановлення безпеки, політичні кроки та звільнення заручників і політв’язнів.

23 вересня заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв підтвердив, що дорожня карта виконання Мінських домовленостей має передбачати послідовність дій і чіткі гарантії їх виконання.

Loading...