У Львові демонтували пам’ятник радянському письменнику Тудору

фото: zaxid.net

 7 вересня на площі Маланюка демонтували пам’ятник радянському письменнику Степанові Тудору. Для цього на місце прибула спеціальна техніка, яка тросом зачепила погруддя і зняла з постаменту. Далі його передадуть до Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

З демонтажу цього памятника має початися реконструкція самої площі. Згідно з проектом капітального ремонту, площу Маланюка замостять бруківкою двох кольорів, натуральним каменем та мозаїкою. На площі також встановлять лавочки, сучасні ліхтарі та питний фонтан.

Роботи з реконструкції площі триватимуть приблизно два місяці.

Як повідомлялося. 9 травня навколо пам’ятника Тудору стався конфлікт – представники правих організацій спробували знести пам’ятник, внаслідок чого між активістами та спецпідрозділом поліції виникли сутички. Після цього у Львівській міськраді створили робочу групу, яка ухвалила рішення демонтувати пам’ятник та передати його Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Крім того, на початку червня невідомі облили пам’ятник Тудору червоною фарбою.

 Zaxid.net

Loading...