МВФ виділив Україні третій транш кредиту

Ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд завершив Другий перегляд програми співробітництва з Україною з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) і схвалив виділення нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1 млрд дол.

Про це йдеться в повідомленні Фонду.

“Таким чином, загальний обсяг фінансування, вже виділеного Україні за програмою, складає 7,62 млрд дол”, – йдеться в повідомленні.

У своєму коментарі президент України Петро Порошенко привітав виділення третього траншу кредиту.

“Я вітаю щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів МВФ про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги”, – заявив президент.

За словами президента, рішення Фонду відкриває шлях до виділення фіндопомоги з боку США в обсязі 1 мільярд доларів, а також від Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій. “Також, що ще важливіше, воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку”, – наголосив Порошенко.

Президент переконаний, що позитивне рішення МВФ свідчить про те, “що світ визнає – в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни і країна рухається в правильному напрямку”.

“Це висока оцінка як економічних реформ, так і перших наших результатів і кроків у боротьбі з корупцією. Антикорупційна стратегія і практика теж є вагомим критерієм, за яким МВФ приймає рішення про кредитування”, – написав глава держави. Читайте також Росія хоче переконати МВФ відмовити Україні в черговому транші кредиту Порошенко також відзначив, що резолюція Фонду – це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. “Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш – провалилися. Кремль програв у цій операції”, – наголосив президент.

Loading...