Львівському університету фізичної культури присвоїли ім’я Івана Боберського

Львівський державний університет фізичної культури назвали на честь теоретика української фізичної культури Івана Боберського.

Відповідне рішення видало Міністерство освіти і науки України з нагоди 70-річчя від дня заснування вишу. Про це йдеться на сайті університету.

«Таке рішення, на мою думку, абсолютно логічне та виправдане. Адже саме Івана Боберського можна по праву вважати основоположником українського фізичного виховання, – зазначив в коментарі  Ярослав Тимчак, завідувач кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського. – Іван Боберський працював у час, коли Україна була у складі Польщі, й українців не вважали за окремий народ. Проте він йшов всупереч системі та в своїх працях вживав поняття «українська фізична культура». Також він власним коштом видав перші україномовні підручники для підготовки фахівців з фізкультури».

Додамо, що Іван Боберський – це українскьий педагог, теоретик і практик української національної фізичної культури, голова товариства «Сокіл-Батько», член Бойової управи УСС . Також Іван Боберський є автором назви «Пласт».

Окрім цього в головному корпусі Львівського державного університету фізичної культури відкрили пам’ятну дошку на честь 70-річчя з дня заснування та присвоєння йому імені Івана Боберського.

 Zaxid.net

Loading...