Львівські перевізники два тижні не вивозять сміття через відсутність місць для утилізації – міськрада

У Львові склалася напружена ситуація з вивезенням побутових відходів, які протягом останніх двох тижнів не вивозяться з міста.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, станом на сьогодні, 22 вересня, сміття зі всіх районів міста, окрім центрального Галицького району, два тижні не вивозиться.

«Станом на сьогодні, перевізники не мають куди вивозити сміття, наразі відсутні домовленості, куди його можна вивозити. Лише частина сміття з міста вивозиться на кілька полігонів у Львівській області. Найбільш складна ситуація у Франківському, Сихівському та Залізничному районах міста», – зазначили у прес-службі міської ради.

У відповідь на питання, як буде вирішуватися ситуація у подальшому, в мерії зазначають, що «ведеться робота з мерами міст Львівщини та України, щодо домовленостей по вивезенню сміття зі Львова».

При цьому, міська влада спростувала поширену у соцмережах інформацію, що в одному з мікрорайонів Львова нібито виявили захворювання на тиф, спричинене гниттям відходів.

«У Львові немає випадків захворювання на тиф. Жодних підстав говорити про поширення тифу на смітнику – немає, і це є абсурдним, адже носіями цього захворювання є люди. Випадків захворювання на черевний тиф і паратифи у місті не реєстровано», – заявив керівник Львівського обласного лабораторного центру Роман Павлів.

Водночас, майданчики для відходів у всіх районах області, окрім центральної частини міста, переповнені, городяни складають сміття далеко за межами сміттєвих баків, більшість з яких знаходяться поблизу житлових багатоповерхівок і дитячих майданчиків, сморід від гниття відходів змушує городян зачиняти вікна. У соцмережах городяни поширюють інформацію, що біля насипів сміття почали помічати велику кількість щурів і зграї бездомних собак.

Громадські активісти через соцмережі закликають городян нести сміття на площу Ринок – до міської Ратуші, а також викидати його в баки біля Шевченківського гаю, де проживає мер міста Андрій Садовий.

Також користувачі соцмереж повідомляють, що попри те, що сміття у місті останні два місяці вивозилося з великими затримками, у комунальних платіжках зросла вартість вивезення відходів.

УНІАН

Loading...