Львівська обласна рада визнала бійців добровольчих батальйонів учасниками бойових дій

Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 13 вересня, на своєму засіданні ухвалили рішення щодо бійців-добровольців із числа мешканців Львівської області  «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України». «За» відповідне рішення проголосувало 73  депутати.

Відтак, згідно ухваленого рішення,  тепер такі особи зможуть отримати одноразову грошову допомогу з обласного бюджету в розмірі 3 тисячі гривень. Мова йде про бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України із числа мешканців Львівської області.

Виконавчим органам влади доручено подати на затвердження Львівській обласній раді відповідні зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної  сотні на 2016 – 2019 роки та розробити порядок надання матеріальної допомоги таким бійцям.

Окрім того, при Львівській обласній раді доручили утворити комісію з визнання бійців-добровольців АТО, до складу якої мають увійти представники обласної ради, учасники та/або ветерани АТО, представники громадських організацій, які надають підтримку військовим підрозділам у зоні проведення АТО.

У проекті рішення також йдеться про те, щоб звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією законодавчого врегулювання та встановлення процедури надання статусу, обсягу соціальних пільг та гарантій для учасників добровольчих формувань антитерористичної операції на сході України, які в подальшому не ввійшли до складу створених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

«Цей проект рішення можливо є запізнілим, але все-таки він є прийнятим, – зазначив Олександр Ганущин. – Я сподіваюся, що комісія, яка працюватиме з добровольцями працюватиме неупереджено і справедливо, та зможе розібратися по кожному конкретному питанні», зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

 

Loading...