Консульство Росії у Львові не відкрилось для виборців

У день виборів до Держдуми Росії, 18 вересня, брама перед Генеральним консульством РФ у Львові наглухо зачинена. Перед нею несуть вахту охоронці, які відмовились сказати, чи прийшов на роботу керівник дипустанови,  повідомляє Укрінформ.

«Я не можу нічого сказати про присутність Генконсула, оскільки в установі сьогодні вихідний день», – сказав охоронець.

За час, який кореспондент простояла під консульством, сюди не завітав жоден виборець. Прийнявши мене за громадянку Росії, яка прийшла проголосувати за думців, підбігли журналісти одного з телеканалів, проте дізнавшись, що натрапили на колегу, були явно розчаровані.

«Нарешті, після тривалого очікування, з вахтової будки показується працівник консульства. На питання, чи відкрита виборча дільниця, він цікавиться моїм громадянством, а почувши відповідь, що я громадянка України, не промовивши й слова, відвертається і відходить. На десяту годину ранку і пізніше біля консульства не було пікетувальників, не виявила інтересу до виборчої дільниці РФ у Львові і переважна більшість представників ЗМІ»,- повідомила журналіст.

Варто зауважити, 10 вересня Президент України Петро Порошенко доручив поінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на території України. Київ заявив, що умовою для проведення голосування в Україні є відмова від виборів в анексованому Криму і Севастополі і виключення кримчан з федеральних списків кандидатів у депутати.

Пізніше прес-секретар українського МЗС Мар’яна Беца пояснила, що голосування “неможливе навіть в приміщеннях дипломатичних і консульських служб РФ”.

Проте російська сторона мотивує відкриття дільниць у консульствах тим, що дипломатичні установи Росії в Україні є російською територією, тому перешкодити провести там вибори українська влада не може.

 

Loading...