Кабмін скоротив перелік платних соціальних послуг

Кабінет міністрів України скоротив перелік платних соціальних послуг до 14 найменувань із 25, виключивши з нього послуги з приготування їжі, організації дозвілля та супроводження листування, та інші види послуг. Відповідне рішення закріплено у постанові №596.

Згідно з урядовим рішенням, платними вважаються всі види догляду, включаючи догляд на дому, соціальну адаптацію, реадаптацію та реабілітацію, консультування, представництво інтересів, посередництво, супровід при працевлаштуванні, кризове втручання, транспортні послуги й натуральна допомога, а саме: пошиття одягу, ремонт одягу, ремонт взуття, перукарські послуги, прання білизни та одягу, ремонтні роботи.

«Уряд привів у відповідність перелік платних соціальних послуг із переліком соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не здатні самостійно їх подолати», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Ціновий діапазон або механізм ціноутворення на послуги не наводиться.

Довідка. Соціальні служби в Україні можуть надавати громадянам платні й безплатні соціальні послуги залежно від обставин. Право на безплатні послуги мають громадяни похилого віку у зв`язку з хворобою чи інвалідністю через відсутність родичів, громадяни, які потрапили у важкі обставини у зв`язку з безробіттям, стихійними лихами, катастрофами, біженці, діти та молоді люди – інваліди, сироти чи малозабезпечені.

 

Loading...