Взято під варту двох підозрюваних у трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі

16 серпня Галицьким районним судом міста Львова за клопотанням прокуратури Львівської області обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою колишньому директору та заступнику директора львівського комунального підприємства «Збиранка», із визначенням суми застави у розмірі 110 240 грн кожному.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, таке рішення 16 серпня було ухвалено Галицьким районним судом міста Львова.

Водночас, прокуратура Львівської області не погоджується із таким рішенням суду, щодо можливості внесення застави, мотивуючи це тим, що підозрювані можуть чинити тиск на свідків – працівників ЛКП «Збиранка» та оскаржуватиме його в апеляційному порядку.

Ще один фігурант у вказаній справі, посадовець ЛКП «Збиранка»,  наразі перебуває у лікувальному закладі, йому міра запобіжного заходу не обиралася.

За інформацією прокуратури Львівської області, згадані посадовці підозрюються у численних порушеннях при експлуатації Львівського міського полігону твердих побутових відходів, які призвели до загибелі 30 травня під обвалами сміття трьох працівників органів ДСНС України та зникнення безвісти службовця комунального підприємства.

Їх дії прокуратурою кваліфіковано за ст.236, ч.2 ст.367 КК України – порушення правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

Так, встановлено, що експлуатація зазначеного Грибовицького сміттєзвалища здійснювалась без затвердженого проекту, не вживалось відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів.

Унаслідок таких порушень, через нестійкість укосу полігону, відбувся обвал відходів.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває.

Loading...