Україна чекає від РФ повного припинення вогню з 1 вересня

Франція і Німеччина підтримали ініціативу України щодо білоруського режиму тиші в Донбасі з 1 вересня. Про це заявив президент України Петро Порошенко, перебуваючи на відкритті відновленого дитячого садка в Мангуші біля Маріуполя. Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко в Twitter.

“Наші партнери з Франції та Німеччини підтримали ініціативу України. Зараз всі чекають відповіді від однієї людини – від Путіна, який несе відповідальність за агресію, за вбивства”, – цитує Порошенка Ліга.NET.

Президент зазначив, що спільними зусиллями необхідно створити інструменти тиску для забезпечення миру, виконання компонентів безпеки, виведення російських військ і забороненої артилерії і техніки з території України, надання безперешкодного доступу інспекторам ОБСЄ, звільнення вcіх українських заручників, які перебувають на окупованій території.

Глава держави підкреслив, що за останні три дні вперше за багато тижнів була знову застосована заборонена система залпового вогню Град, яка добре відома і в Маріуполі.

“Ми сподіваємося, що з 1 вересня замовкнуть гармати на головному факторі нестабільності – це 409 км і 300 м неконтрольованого російсько-українського кордону, через яий потрапляють російські війська, найманці, техніка”, – зазначив Порошенко.

Кілька днів тому на черговому засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про повне припинення вогню в Донбасі з півночі 1 вересня. В українській армії заявили, що готові забезпечити “день тиші” 1 вересня незважаючи на те, що противник продовжує порушувати Мінські домовленості в частині відведення важкого озброєння і застосування озброєння.

Гібридна армія РФ продовжує обстрілювати позиції сил АТО і житло мирних жителів Донбасу. Через недотримання ОРДЛО взятих на себе зобов’язань по припиненню вогню з півночі 31 серпня 2016 в зв’язку з початком нового навчального року, Україна ініціювала екстрену відеоконференцію тристоронньої контактної групи 1 вересня о 12:00.

Loading...