У НБУ зниження курсу гривні пов’язали з подіями в Криму та Донбасі

У Національному банку України заявили, що зниження курсу гривні на міжбанківському ринку пов’язане із загостренням ситуації в Криму і на Донбасі.

“Це збіглося за часом з таким тимчасовим явищем як збільшення купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов’язаннями в іноземній валюті в кінці місяця. В умовах досить низької глибини ринку, для уникнення надмірних коливань курсу Національний банк прийняв рішення про продаж валюти на ринку”, – повідомляє прес-служба НБУ, пише ipress.ua.

При цьому, в НБУ не прогнозують надмірної волатильності обмінного курсу в найближчі місяці.

“З урахуванням зростання цін на сталь та залізну руду в останні тижні, прогнозованим збільшенням надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікувань щодо відновлення програми з МВФ, Національний банк в найближчі місяці не прогнозує надмірної волатильності обмінного курсу, яка була б несумісною з досягнення інфляційних цілей в цьому і наступному роках”, – наголошується у повідомленні.

У НБУ заявили, що продовжують уважно стежити за ситуацією на валютному ринку, оскільки курс гривні чинить істотний вплив на рівень інфляції.

“Національний банк має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, викликаних не фундаментальними, а тимчасовими факторами”, – запевнили в Нацбанку.

НБУ сьогодні провів аукціон з продажу валюти, під час якого задовольнив заявки на $30 млн.

Нагадаємо, що НБУ вважає поточні коливання курсу гривні в допустимих межах і не планує будь-яких дій для їх згладжування.

Відзначимо, що S&P очікує ослаблення української національної валюти до долара в наступні роки: до 27,5 грн за долар на кінець 2017 року, 29 грн за долар – на кінець 2018 і 30 грн за долар – на кінець 2019 року.

Loading...