НБУ скасовує паспортизацію для валютообмінних операцій фізосіб

Національний банк України з 10 серпня спрощує проведення операцій з готівковою іноземною валютою для населення, скасувавши вимогу про пред`явлення паспорта і його копіювання для купівлі-продажу валюти на суму до еквівалента 150 тис. грн.

Про це повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №364 «Про внесення змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України».

Згідно з документом, вимога про надання документів під час здійснення операцій на суму понад еквівалент 150 тис. грн у рамках законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, залишається чинною.

Регулятор пояснив ухвалене рішення стабілізацією ситуації на валютному ринку, завдяки якій з`явилася можливість лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізособами. За оцінками НБУ, населення тривалий час продає банкам більше валюти, ніж купує. Так, у січні-липні чистий продаж валюти населенням досягнув 1,9 млрд дол.

Раніше, як нагадав Нацбанк, при проведенні операції купівлі, продажу або конвертації (обміну) іноземної валюти на будь-яку суму потрібно було представити документ, який засвідчує особу і резидентність.

Loading...