Нацбанк констатував численні порушення в банківській сфері

Національний банк України констатував численні порушення законодавства в банківській сфері при відсутності резонансних судових рішень щодо цих правопорушень і сподівається, що правоохоронні органи найближчим часом зможуть довести до суду справи про порушення законодавства у сфері банківської діяльності.

Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на заступника голови НБУ Катерину Рожкову.

«Сподіваюся, що правоохоронні органи найближчим часом зможуть довести до суду справи про порушення законодавства у сфері банківської діяльності, і це також посприяє очищенню банківської системи. Ми зацікавлені у повному й неупередженому розслідуванні кримінальних злочинів, скоєних у банківській сфері, і готові до співпраці з правоохоронними органами в рамках законодавства», – наголосила Рожкова.

За інформацією НБУ, в липні регулятор в установленому порядку 11 разів відкривав тимчасовий доступ до майна і документів у рамках розслідування кримінальних злочинів, скоєних у банківській сфері, зокрема й за ініціативою Національного антикорупційного бюро – чотири рази, Генеральної прокуратури – два рази, Національної поліції – три рази, Служби безпеки України – один раз, Державної фіскальної служби – один раз.

Загалом за перше півріччя Нацбанк 69 разів надавав правоохоронним органам тимчасовий доступ до документів у рамках розслідування по 49 кримінальних провадженнях. За даними НБУ, наразі досудове розслідування вищезазначених кримінальних проваджень триває.

Також регулятор нагадав, що за сім місяців 2016 року направив в правоохоронні органи 24 листи з інформацією про здійснення або наміри клієнтів 41 банку провести підозрілі фінансові операції. Зокрема, тільки в липні направлено інформацію про клієнтів 11 банків.

Як повідомлялося, у процесі очищення банківської системи Національний банк України за 2014 – 2015 роки визнав неплатоспроможними 63 банки, які передано в управління Фонду гарантування вкладів. З початку цього року НБУ вирішив вивести з ринку ще 14 фінустанов.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Костянтин Ворушилін в інтерв`ю УНІАН повідомив, що фонд за фактами масового банкрутства банків подав у правоохоронні органи понад 3 тисячі заяв на загальну суму 241 млрд грн, зокрема й 370 заяв на 178 млрд грн – щодо власників і топ-менеджерів банків-банкрутів.

При цьому Ворушилін зазначив, що поки що жодне з розслідувань не завершилося поверненням вкрадених з банків активів або притягненням до відповідальності власників або топ-менеджерів банків, але найближчим часом можливі перші результати.

12 серпня Національна поліція повідомила про вручення підозри й арешт екс-голови правління банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка, який підозрюється в розкраданні 870 млн грн коштів і доведення банку до неплатоспроможності. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 УНІАН

Loading...