На Грибовицькому сміттєзвалищі виникла загроза нового обвалу і розливу інфільтратів

На Грибовицькому сміттєзвалищі неподалік від Львова після гасіння пожежі виникла небезпека нового зсуву і забруднення навколишнього середовища інфільтратами.

Про це повідомляє “112 Україна”.

“На позаплановому засіданні міської ради розповіли, що через пожежі з’явилася загроза нового обвалу. Також є загроза, що інфільтрат, який знаходиться біля підніжжя гір сміття, може вилитися і забруднити навколишнє середовище. Зараз фахівці моніторять ситуацію. Результати показали, що у звалищі утворилися розриви, які збільшуються не тільки через пожежі, але і через погодні умови”, – розповіла кореспондент. Заплановано будівництво спеціальної дамби. “Виявили тріщину довжиною 80 м і 4 м вглиб. Для стабілізації ситуації побудують дамбу з сміттєвих каменів, які формуються з пресованого сміття. Цей процес займе орієнтовно 2,5 року, і тільки тоді почнуть рекультивацію, яку зараз оцінюють в 213 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників і еколог Львівського комунального підприємства “Збиранка”. 31 травня троє рятувальників знайшли мертвими. Тіло комунальника досі не знайшли.

Loading...