Київ припинив приймати на утилізацію сміття зі Львова

Київ припинив приймати на утилізацію сміття зі Львова у зв’язку з початком ремонтних робіт на столичному сміттєспалювальному заводі «Енергія».

Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації з посиланням на директора КП «Київкомунсервіс» Євгена Русіна.

«Першого числа завод став на плановий ремонт, і ми припинили приймати як львівське сміття, так і київське. Відходи, які раніше направлялися з Києва на завод «Енергія», тепер направлятимуться на полігон № 5. Як правило, ремонтні роботи відбуваються упродовж серпня», – сказав Русін.

За його словами, цього року заплановано ремонт бункеру твердих побутових відходів (ТПВ), де передбачено замінити близько 10 тонн металевих конструкцій, ремонт труби димових газів, дренажної системи бункера, а також ремонт електрофільтрів.

«За час дії домовленостей було завезено трохи більше 6 500 тонн сміття. Якщо брати ваговий баланс, за червень-липень заводом було спалено трохи більше 42 000 тонн. Тобто, ми бачимо, що частка менша 15%, як ми розраховували. Завдяки налагодженій роботі між міською владою та заводом «Енергія» ми не вийшли за рамки домовлених показників», – зазначив Русін.

Як нагадують в КМДА, столиця впродовж 6 тижнів допомагала Львову у вирішенні проблеми з утилізацією сміття. Щоденно до Києва завозили до 200 тонн відходів, які сортувались та у подальшому спалювались на заводі «Енергія» ПрАТ «Київенерго». Головним завданням в проявленій допомозі Львову було запобігти екологічній катастрофі, зауважують в мерії Києва.

«Жодних фінансових затрат з бюджету Києва на утилізацію львівського сміття не було», – запевнив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як повідомлялося, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова спалахнула пожежа, яка призвела до людських жертв. Тоді було прийнято рішення про закриття полігону. Мер Львова Андрій Садовий звернувся до мера столиці Віталія Кличка з проханням сприяти у вирішенні проблеми утилізації відходів.

УНІАН

 

 

Loading...