Антивірусна лабораторія попереджає інтернет-користувачів про новий вірус

Українська антивірусна лабораторія Zillya попереджає інтернет-користувачів про нове шкідливе програмне забезпечення (ПЗ), яке у разі потрапляння до комп`ютера блокує його і виводить на екран повідомлення з вимогою заплатити «викуп» у розмірі близько 150 дол.

Про це повідомила прес-служба Zillya.

«Шкідливе ПЗ характеризується агресивною поведінкою. Використовуючи традиційні для програм-вимагачів методи, троян виводить на екран повідомлення про блокування комп`ютера і про те, що дані зашифровані. За розблокування потрібно заплатити викуп 0,2 Btc (150 дол.)», – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, зараження комп`ютера відбувається через електронні листи з вкладеними «вірусними» документами, заражені інтернет-ресурси або файли відомих «зламаних» програм. Потрапляючи на комп`ютер, вірус видаляє важливі файли, що дозволяють відновити систему або перезапустити комп`ютер у безпечному режимі.

При цьому Zillya попереджає, що вірус не шифрує дані, а одразу їх видаляє. Таким чином, шкідливе ПЗ вимагає у жертв гроші за вже неіснуючі документи.

«У цілому цей вірус і його модифікації мають цілу низку шкідливих функцій. Вони здатні шпигувати за користувачем, красти його пари логінів і паролів від акаунтів клієнт-банку, електронної пошти, соціальних мереж», – повідомила прес-служба.

Zillya рекомендує інтернет-користувачам не відкривати підозрілі листи і документи від невідомих відправників, користуватися антивірусними програмами і ніколи не платити гроші зловмисникам – у 99% випадків файли чи видалені, чи не будуть розшифровані.

Довідка. Zillya – вітчизняна антивірусна лабораторія, яка працює в Україні з 2009 року, а на міжнародному ринку – з 2011 року. Технологіями компанії вже скористалися понад 3 млн користувачів. Серед міжнародних партнерів Zillya – компанії Panda, OPSWAT, Sunbelt, AhnLab тощо.

Loading...