13 серпня Церква вшановує пам’ять святого Євдокима Каппадокіяніна

13 серпня церква вшановує пам’ять Євдокима Каппадокіяніна, який проживав на території Малої Азії в IX столітті.

Народився він у родині досить заможній, батьки Євдокима були глибоко віруючими людьми. З дитинства він теж відрізнявся слухняністю і праведністю. В юності він вирішує дати обітницю безшлюбності і уникає спілкування з жінками настільки, що намагається не дивитися на них. Бесіди вів виключно з власною матір’ю. Цнотливе життя Євдокима було оцінене імператором, який призначив Євдокима правителем на території Харсіанской області. Євдоким свої обов’язки виконував сумлінно, намагався керувати людьми справедливо, дбав про вдів і сиріт, ставав на захист скривджених. Згідно з переказами, непорочне життя Євдокима було угодне Богові, і він покликав його на небеса у віці 33 років. Після смерті праведника біля його труни стали відбуватися різноманітні чудеса, зокрема, хворі отримували зцілення. Через кілька місяців, відкривши труну, виявили нетлінні мощі святого, які пахли.

Євдокима вшановують як покровителя дому та сім’ї. Багато в чому це обумовлено тими відносинами, які склалися у Євдокима з батьками.

Цей день відомий як заговини перед Успенським постом, який проходить з 14 по 27 серпня. Взагалі ж, сам по собі Успенський піст не можна вважати голодним – в цей період з’являлася велика кількість ягід, тому селяни харчувалися досить різноманітно. Оскільки пост припадав на літній період, можна було урізноманітнити раціон великою кількістю продуктів. Так, люди до 13 серпня їли овочі, плоди та ягоди, випікали хліб з нового врожаю.

Loading...