1 серпня Церква вшановує святого благовірного князя Романа

Князь Роман (син князя Олега Інгваревича) народився незадовго до навали татар на Русь, у 1237 році. Він був з роду князів, які під час татарського ярма прославилися як захисники християнської віри й Батьківщини.

Обидва його діди загинули в битві з Батиєм. Вихований у любові до святої віри, князь усіма силами дбав про розорених і пригноблених підданих, захищав їх від насильств і грабежів ханських баскаків (збирачів податей), защо ті зненавиділи святого і обмовили його перед татарським ханом Менгу-Тимуром. Роман Олегович був викликаний в Орду, де хан Менгу-Тимур оголосив, що він повинен вибрати одне з двох: або мученицьку смерть або татарську віру. Благовірний князь відповідав, що християнин не може змінити істинну віру на хибну. За свою твердість у сповіданні віри він був підданий жорстоким катуванням, а потім обезголовлений. Це сталося в 1270 році. Шанування князя-мученика почалося відразу ж по його смерті. Літопис говорить про святого: “Купи собі страстю Царство Небесне і вінець прийняв від руки Господньої з родичем своїм великим князем Чернігівським Михайлом Всеволодовичем, постраждали во Христі за Православну християнську віру”.

Святому моляться з проханнями про зміцнення віри та дарування сил для благочестивого життя, про захист від доносів і наклепів.

 

Loading...