Європейський суд відхилив позови мешканців зони АТО до України щодо знищеного житла

Європейський суд з прав людини встановив, що доказів, які були надані українцями у позові до Росії та України через зруйновані під час бойових дій на Донбасі будинки, недостатні для того, щоб ухвалити рішення.

Відповідне рішення було оприлюднено ЄСПЛ.

«Суд дійшов висновку, зокрема, що заявники, по суті, представили паспорти як докази, і це є недостатнім обгрунтуванням їх скарги», – йдеться в рішенні.

Суд підтвердив, що, як правило, якщо заявник не надає будь-яких доказів на підтримку справи, такі скарги приречені на невдачу.

Як повідомлялося, до України та Росії позивалися Антон Лісний, Світлана Півень та Володимир Анохін.

Справа стосувалася їх скарг на обстріли будинків в ході військових дій на сході України з початку квітня 2014 року. Зокрема, Лісний мав будинок у Донецькій області, який був зруйнований під час обстрілу в серпні 2014 року, Півень також мала будинок у Донецькій області, який був пошкоджений внаслідок обстрілів з квітня 2014 року, Анохін володів будинком у Луганській області, який, знаходячись під постійними обстрілами з літа 2014 року, також був пошкоджений. Як докази всі три заявника представили копії технічних паспортів на будинки, фотографії зруйнованого будинку (Лісний) та копії звітів про ситуацію на сході України (Півень).

Заявники скаржилися, що їхні життя були під загрозою внаслідок обстрілів, і що їх власність була або знищена, або пошкоджена. Заявники також скаржаться загалом на всі державні установи на сході України, включаючи суди, які припинили працювати і були передислоковані в райони, контрольовані урядом України. При цьому вони посилаються на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності), статтю 2 (право на життя), статтю 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд), статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), статтю 10 (свобода вираження поглядів) та статтю 13 (право на ефективний юридичний захист) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

На сьогодні у ЄСПЛ на розгляді перебуває приблизно три тисячі індивідуальних справ, пов`язаних з подіями в Криму чи з бойовими діями на сході України.

УНІАН

 

Loading...