В Україні відсьогодні удвічі подорожчали гаряча вода і тепло

В Україні з 1 липня подорожчали послуги з централізованого гарячого водопостачання та опалення, що пов`язано з встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів.

Відповідні рішення раніше були прийняті Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Вартість 1 куб. м гарячої води залежить від підприємства, яке надає дані послуги, а також від наявності рушникосушарки. У столиці постачанням гарячої води займаються компанії «Київенерго» і «Євро-реконструкція» (Дарницька ТЕЦ), а тарифи перебувають на рівні 35-43 грн за кубометр.

Таким чином, вартість гарячої води від «Київенерго» з липня становитиме 83,1 грн за куб. м з рушникосушаркою і 76,71 грн без рушникосушарки. У постачальника «Євро-Реконструкція» тариф буде на рівні 71,83 грн і 66,37 грн відповідно.

Споживачі послуг від ”Львівтеплоенерго” платитимуть відповідно 80,42 грн і 74,03 грн. Для споживачів ”Залізничтеплоенерго” (Львівська обл.) тариф буде на рівні 77,42 грн і 71,54 грн. В Одесі вартість гарячої води збільшитися до 77,18 грн за наявності рушникосушарки і до 71,37 грн без неї.

Крім того, НКРЕКП з липня підвищила майже удвічі тарифи на теплопостачання. Приміром, вартість 1 Гкал тепла від компанії «Київенерго» для споживачів (за наявності квартирного або будинкового лічильника) збільшується з 657,24 грн до 1416,96 грн, а за відсутності приладів обліку вартість опалення одного квадратного метра приміщення обійдеться у 32,97 грн/місяць порівняно з 16,14 грн/місяць раніше.

Послуги «Євро-реконструкції» подорожчають до 1204,18 грн/Гкал і 31,86 грн/кв. м на місяць відповідно.

Схожий рівень підвищення тарифів буде і в низці інших міст країни.

Більш детально зі структурою тарифів та їх новим розміром у всіх регіонах України можна ознайомитися на сайті НКРЕКП за посиланням: http://www.nerc.gov.ua/?news=5202

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, на тлі встановлення з 1 травня єдиної ціни на природний газ для населення у розмірі 6879 грн/тис. куб. м підвищила з 1 липня тарифи на централізоване теплопостачання та гарячу воду в Україні у середньому на 75-90%.
27 квітня під час прийняття рішення Кабміну щодо ціни на газ перший віце-прем`єр-міністр України Степан Кубів і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик відзначили, що встановлення такої ціни поставить крапку у спекуляціях на газовому ринку країни.

Очільник уряду Володимир Гройсман підкреслив, що дане рішення є непростим і викличе широкі дискусії у суспільстві, але воно дозволить скасувати всі існуючі раніше схеми, які дозволяли заробляти на різниці у ціні на паливо.

Президент України Петро Порошенко назвав дане рішення Кабміну серйозним антикорупційним кроком.

 

УНІАН

Loading...