У Туреччині на три місяці запровадили надзвичайний стан

Влада Туреччини після невдалої спроби путчу запровадила у країні режим надзвичайного стану.

Про це пізно увечері, 20 липня, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після засідання Ради національної безпеки та уряду країни, яке тривало майже 5 годин, передає DW.

Надзвичайний стан запроваджено строком на три місяці. Під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права і свободи громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги і демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою. Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об`єктів власності.

За останніми даними, після спроби військового перевороту у ніч на 16 липня в Туреччині заарештовані близько 6 тис. осіб. Понад 50 тис. держслужбовців звільнені або відсторонені від служби. Серед них тисячі суддів та прокурорів.

Також у Туреччині на рівні влади обговорюється можливість відновлення виняткової міри покарання – смертної кари.

Незадовго до оголошення про введення режиму надзвичайного стану Ердоган пообіцяв в країні ”нові арешти” та ”відданість демократії”.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав Туреччину якнайскоріше зняти режим надзвичайного стану. “При всіх заходах, які сприяють розслідуванню обставин спроби путчу, необхідні співмірність, правильна оцінка ситуації і дотримання принципу верховенства закону”, – заявив Штайнмайер в четвер, 21 липня, у Вашингтоні. Німецький дипломат додав, що режим надзвичайного стану повинен бути обмежений тільки “необхідною тривалістю”.

Loading...