У Львові створили першу школу з вивченням східних мов та бойових мистецтв

Школа №35 із російською мовою викладання, що на вул. Шухевича,2, змінює тип і назву навчального закладу. З вересня 2016 року всі учні вивчатимуть тут японську, китайську та турецьку мови, діти з першого класу також займатимуться бойовими мистецтвами – карате та джіу-джитсу.

Про це повідомив директор школи Олександр Козловський.

«Ідея оновити навчальну програму виникла ще кілька років тому, але під час Майдану втілювати ці зміни було неактуально. На початку цього року зі мною сконтактувався депутат Верховної Ради Олег Березюк, ми підготували проект для Львівської міськради. У травні міськрада прийняла рішення про зміни типу і назви школи №35 на Школу східних мов. Це перша школа такого типу в Україні», – розповів Олександр Козловських.

За словами директора, зараз у школі оновлюється викладацький склад, а уже з вересня діти вивчатимуть нові предмети. Зокрема з початкової школи діти вивчатимуть англійську та японську мови, з п’ятого класу буде вивчатися турецька. З часом до цього списку додасться також китайська та польська мови.

З першого класу діти займатимуться карате та джіу-джитсу, а з п’ятого класу також айкідо йосікан. У початкових класах діти тренуватимуться чотири рази на тиждень, а з п’ятого класу такі заняття відбуватимуться щодня.

«Відповідно до експериментальної концепції школи, програма уроків з фізичного виховання включатиме східні єдиноборства, що сприятиме фізичному розвитку дітей», – додав директор.

Навчання у колишній школі №35 раніше здійснювалося російською мовою, відтепер, за словами директора, навчання відбуватиметься українською. «Усі діти, яких буде зараховано до першого класу, навчатимуться українською мовою. Однак, якщо буде потреба та бажання батьків, то ми дозволимо старшокласникам, які до цього часу навчалися російською, закінчити школу тією мовою, якою їм буде зручно», – коментує Олександр Козловський.

Однак, за словами директора, вивчення східних мов та бойових мистецтв буде обов’язковим для усіх учнів, тобто відмовитися від цих предметів школярі не зможуть. Уже з першого вересня школа розпочне заняття за новою програмою, цей експеримент триватиме 12 років. Олександр Козловський зазначив, що якщо показники школи будуть позитивні, то згодом таке навчання запровадять на постійній основі.

 Zaxid.net

 

Loading...