Сьогодні католицьке свято – пам’ять Святої Бригітти Шведської

Сьогодні католицьке свято – пам’ять Святої Бригітти Шведської (1303-1373) – католицької святої, засновниці ордену бригітток, покровительки Європи (з 1999).

Свята Бригітта народилася в Швеції,у княжій родині,її батьки відзначалися релігійністю. В хата панувала молитовна атмосфера. Незабаром по приході на світ Бригітта втратила матір і її було віддано на виховання до тіток.

Мала дівчинка з самого початку життя стала калікою. Впродовж перших 3-х років не могла вимовити жодного слова. Але вже тоді Бригітта виявляла незвичайну побожність і у своєрідний спосіб хвалила Бога. Коли до неї повернулась мова, її побожність набрала виразнішої форми. Тоді вона багато часу посвячувала розмові з Богом в молитві. Внутрішні сили були причиною її духовних вправ.

Десятирічною дівчинкою зазнала під час проповіді про Христові Муки особливого просвітлення. Найближчої ночі під час сну вона побачила Спасителя,прибитого до Хреста, покритого ранами, з яких спливала кров. Одночасно  в неї склалось враження, що якийсь голос промовляв до неї: “Подивись на мене, дочко”. А вона тоді запитала: “Чи то так зневажливо обходжуся з тобою, Господи?” Христос відповів: “Дорікаю тим, що погорджують мною і не звертають уваги на мою любов”.

Той сон викликав у Бригітти велике враження і закорінився у її свідомості. Від того часу вона часто роздумувала про терпіння Ісуса Христа зі сльозами на очах.

Ще дівчинкою була заручена з Ульфом Гудмарссоном. У шлюбі народила 8 дітей.

Господь обдарував Бригітту незвичайними ласками,а серед них яснобаченням.

 

Loading...