Садовий скерував листа Президенту Перемишля Хомі щодо провокацій проти українців

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні скерував листа до Президента міста Перемишля Роберта Хоми щодо провокацій 26 червня проти української громади у Перемишлі.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

У тексті листа, переданому агентству, наголошується, що «агресія та надмірний радикалізм ніколи не можуть бути виправданими».

«Багато років Львів та Перемишль тісно співпрацюють як потужні культурні центри та реалізовують різноманітні проекти. Однак, подія, що відбулася 26 червня 2016 року, коли група радикально налаштованих осіб перекрила дорогу, якою рухалася мирна процесія духовенства та вірян УГКЦ і під образливі скандування та провокативні закиди влаштувала штовханину, обурила українців. Деякі з молодиків топтали та підпалювали синьо-жовту стрічку, яку ніс один з учасників ходи. Такі дії є неприпустимими і розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Також із глибоким занепокоєнням ми сприйняли звістку про скасування концерту українського гурту «Ot Vinta» та святкових заходів щодо відзначення свята Івана Купала. Хочу зазначити, що агресія та надмірний радикалізм ніколи не можуть бути виправданими. Ворожість та протистояння вносять розбрат, смерть та страждання», – йдеться у тексті листа.

Мер Львова висловив сподівання, що дана провокація проти українців, отримає належне розслідування, винних покарають, а українська громада отримає вибачення і надалі зможе реалізовувати свою культурну та національну ідентичність в Польщі.

«Враховуючи дружні відносини між нашими містами та державами, впевнений, що керівники державної влади та органів місцевого самоврядування в Польщі зможуть гарантувати повагу до українців на її території», – зазначено у листі міського голови Львова.

Loading...