Проект закону щодо спецконфіскації не відповідає стандартам Євросоюзу – заява

Проект закону щодо спецконфіскації не відповідає стандартам Європейського Союзу.

Про це йдеться у повідомленні Представництва Європейського Союзу в Україні у Facebook щодо оцінки законопроекту №4811 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави».

”Удосконалення законодавства з повернення активів, яким також передбачені процедури конфіскації, було і є одним із зобов’язань, які взяла на себе українська влада у рамках процесу візової лібералізації”, – нагадується у повідомленні.

”Представництво ЄС хоче ще раз нагадати, що, згідно зі своєю попередньою оцінкою пакету “безвізових” законів, прийнятих Верховною Радою у лютому 2016, проект закону про конфіскацію (№4811) не містить вагомих гарантій захисту прав власності, що відповідало б стандартам ЄС”, – наголосили у дипломатичному відомстві.

«Це скоріше може бути сприйнято як поспішний крок у напрямку запровадження більш суворого та інтрузивного інструменту без необхідного дотримання принципу, що розвиток цих подій має протікати паралельно з більшим захистом права на справедливий суд, прав власності…», – заявили у Представництві ЄС.

Як повідомлялося, 16 червня Верховна Рада відмовилась включити до порядку денного своєї роботи законопроект № 4811 щодо спецконфіскації на користь держави активів, отриманих корупційним шляхом.

За словами авторів цього законопроекту, він дозволить повернути до державного бюджету арештовані кошти представників режиму екс-президента Віктора Януковича та спрямувати їх на забезпечення державного оборонного замовлення.

5 липня народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Вінник заявив, що народні депутати зі складу коаліції відкликають з Верховної Ради законопроект про спецконфіскацію та внесуть новий проект закону.

 

 

Loading...