Президент підписав зміни до законів про квотування пісень українською мовою на радіо

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій».

Як повідомили  у прес-службі президента, закон ухвалено з метою забезпечення у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менш як 50% національного аудіовізуального продукту.

Згідно з законом, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менш ніж 35% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менш як 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Обсяг частки пісень державною мовою та іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу, визначається в ліцензії на мовлення телерадіоорганізації.

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

З дня набрання чинності цим законом мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року – не менш як 50%, протягом другого – не менш як 55%, протягом третього – не менш ніж 60%.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 червня ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій».

Loading...