На жоден зі столичних полігонів львівське сміття не завозиться, запевняє влада Києва

Жодна тонна сміття, яку приймає Київ зі Львова, не захоронюється на столичних полігонах.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомили у прес-службі Київської міськдержадміністрації.

«На жоден зі столичних полігонів – ні на №5, ні на №6 – львівське сміття не відвозиться. Є лише два шляхи для відходів зі Львова – сортування та спалення на «Енергії». Екологічних наслідків це для міста не несе, адже сьогодні на заводі рівень забруднень у результаті спалення сміття не перевищує гранично допустимих норм», – запевнив Пантелеєв.

За його словами, на сьогодні Київ прийняв майже 3 тис. тонн львівських відходів, які були відсортовані і спалені на заводі «Енергія».

Він наголосив, що питання розміщення львівського сміття поблизу сіл Крюківщина і Тарасівка слід адресувати керівництву відповідних населених пунктів та підприємствам, які відповідають за функціонування зазначених полігонів.

За словами Пантелеєва, Київ поступово зменшує кількість відходів, які привозитимуть зі Львова. Відсьогодні в середньому до столиці прибуває 100 тонн сміття.

«Приймати відходи Київ зможе лише до кінця липня. І ми мали чітку домовленість із львівським муніципалітетом саме з урахуванням цих термінів. З 1 серпня на заводі «Енергія» розпочнеться плановий ремонт обладнання, тому до цієї дати Львів повинен знайти інші місця для утилізації відходів», – заявив заступник голови КМДА.

Як повідомлялося, в останні дні травня на Грибовицькому сміттєзвалищі, куди вивозилися відходи зі Львова, сталася масштабна пожежа і зсув шару сміття.

Наразі Грибовицьке сміттєзвалище не функціонує. Тому львівська влада звернулася до Києва з проханням приймати сміття на столичний сміттєспалювальний завод.

За даними мера Львова Андрія Садового, з міста близько З5% сміття вивозитиметься до Києва.

Loading...