На Львівщині демобілізований боєць АТО вчинив спробу самогубства через байдужість чиновників

На Львівщині 34-річний учасник АТО, який нещодавно був демобілізований із війська, через бюрократичну тяганину з чиновниками Борщовицької сільради та служби зайнятості вчинив спробу самогубства.

Про це розповів заступник голови ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини» Костянтин Василькевич.

За його словами, це сталося 24 липня. Саме тоді Андрія Коваля із серйозним ножовим пораненням доставили до комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові.

«Чоловіка доставили до лікарні з проникаючим ножовим пораненням в область серця. Наразі вже доведено, що це була спроба самогубства. Хлопця прооперували, він у важкому стані перебуває у реанімаційному відділенні. Його підключено до апарату штучної вентиляцій легенів», – зазначив заступник голови ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини».

Костянтин Василькевич припускає, що причиною спроби суїциду демобілізованого бійця АТО стало спілкування з чиновниками центру зайнятості та сільської ради.

«Хлопчина родом із села Борщовичі. Коли його демобілізували, вирішив знайти роботу через центр зайнятості, але, як стало відомо, його декілька разів скеровували за тими чи іншими довідками, пояснюючи це просто: кому робота потрібна, той ходитиме. Згодом, коли він написав заяву на отримання земельної ділянки, також наткнувся на перепону з боку чиновників сільради, які вказали на те, що він вже має свідоцтво на будівництво житлового будинку на землі власного батька. Напевно все це підштовхнуло молодого чоловіка до спроби суїциду, по суті це класика», – розповів представник громадської організації.

Костянтин Василькевич відкидає ймовірні психологічні проблеми або депресію чоловіка, які могли б передувати трагедії, оскільки вважає, що психологічні проблеми завжди «спрацьовують» на війні. Однак Андрій здоровим повернувся додому і хотів жити, працювати, але чиновники завадили цьому.

Журналістам вдалося поспілкуватися з матір’ю учасника бойових дій пані Катериною, яка підвередила слова заступника голови ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини».

«Андрій повернувся додому навесні. Великдень святкували всією родиною, були щасливі, що нарешті наш син вдома. Але згодом постали проблеми. У центрі зайнятості його не поставили на облік через відсутність якихось довідок, хоча він мав при собі довідку учасника бойових. Сказали, що треба довезти якісь документи. Не вдалося йому отримати і одноразову допомогу розміром у 3 тис. грн. Все це обурило сина. Останньою краплею стала відмова чиновників у його праві на отримання земельної ділянки. Нам пояснили це тим, що до війни Андрій отримав свідоцтво для будівництва житлового будинку і громадських споруд на землі, що належить його батькові. Тому у сільраді сказали, що він вже своє право на землю використав, але ж свідоцтво син отримав до війни. Все то вплинуло на сина недобре і сталося нещастя. Як-то все несправедливо», – поділилася мати.

 Вголос

Loading...