Львівська міська рада ухвалила рішення про неконституційність підняття цін на комунпослуги

Львівська міська рада прийняла ухвалу «Про неконституційність та несправедливість підняття величини тарифів на комунальні послуги для населення без підвищення розміру мінімальної заробітної плати та пенсії».

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, сьогодні на сесії Львівської міської ради «за» відповідну ухвалу проголосувало 44 депутати.

Як зазначила під час сесії начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, по суті цієї ухвали міська рада  пропонує звернутися до усіх державних органів з вимогою призупинити дію постанови національного регулятора.

«В Україні сьогодні три прожиткових мінімуми. Перший, який встановлюється у Законі України, становить 1399 грн і використовується для розрахунку розміру мінімальної заробітної плати та пенсії. Другий, так званий реальний, визначає міністерство соціальної політики. Це сума, за яку може вижити працездатна людина. А фактичний прожитковий мінімум – це середній дохід працездатного населення в Україні, становить 2300 грн. Він реально є меншим, ніж встановлений міністерством соціальної політики. На нашу думку, є несправедливим підняття тарифів без врегулювання підняття розміру мінімальної заробітної плати та пенсії. По суті цієї ухвали ми пропонуємо звернутись до усіх державних органів з вимогою призупинити дію постанови національного регулятора», – зазначила Пайонкевич.

У свою чергу міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що проект даної ухвали «консолідовано підготовлений і максимально захищає інтереси громади міста Львова».

«Якщо брати комунальне підприємство «Львівтеплоенерго», то у нас заблоковані усі рахунки. Що робить держава? Держава має зобов’язання надавати пільги і субсидії. Вчасно не виконує свої зобов’язання, кошти не поступають, в результаті наші комунальні підприємства невчасно розраховуються і держава на це нараховує пеню. Держава не виконала свої зобов’язання, а крайніми робить комунальні підприємства. Така ситуація по всій Україні. Ми можемо опинитись в ситуації, коли банально з початком опалювального сезону, тепло просто не буде подаватись в Україні. Ситуація з тарифами є критична», – заявив Садовий.

Loading...