Тарифи на тепло для населення з липня зростуть майже вдвічі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила підвищення тарифів для населення на теплову енергію, на послуги централізованого опалення та централізоване постачання гарячої води.

Про це стало відомо під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал (зростання становитиме 95,3%, – ред.)», – зазначив керівник профільного управління НКРЕКП в ході обговорення питання.

Він додав, що збільшення відбувається за рахунок зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/1Гкал) і заробітних плат (9 грн/Гкал).

За його словами, коригування паливної складової пов’язане з рішенням уряду про зміну тарифу на природний газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо доводилося 400 грн у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня ця цифра склала 874 грн (84% вартості).

У НКРЕКП висловили переконання, що затверджена урядом ціна газу для теплокомуненерго на рівні 4942 грн за 1 тис. куб. м є найнижчою на ринку, оскільки моніторинг за чотири місяці поточного року показує, що промисловість купувала газ за ціною від 5433 грн за 1 тис. куб. м до 6880 грн за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, що 5 травня НКРЕКП ухвалила проект, згідно з яким тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення зростуть на 75-90% з 1 липня 2016 року. Також подорожчає гаряча вода, вартість буде залежати від постачальника послуги гарячого водопостачання і наявності рушникосушки. Однак пізніше у комісії заявили, що тарифи ще не затверджені.

«Комісія приймала рішення у прозорий спосіб. Коли ми отримали рішення Кабміну, ми провели моніторинг цін. Ми зважали на рівень доходів населення та систему субсидій», – відзначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Loading...