Військова прокуратура відкрила провадження за фактом вибуху на Яворівському полігоні

Військова прокуратура Західного регіону відкрила кримінальне провадження за фактом вибуху на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон), який стався  5 травня, внаслідок чого загинув один військовий, ще двоє військовослужбовців отримали поранення.

Про це повідомив під час брифінгу заступник військового прокурора Львівського гарнізону Віктор Петриченко.

Він зазначив, що наразі провадження відкрито за ч. 2 ст. 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із боєприпасами, вибуховими, радіоактивними та іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам або смерть потерпілого, – карається позбавленням волі на строк від двох до десяти років).

Як повідомив Віктор Петриченко, військова прокуратура на сьогодні розглядає дві версії причини вибуху: порушення правил поводження зі зброєю та незадовільний стан самої зброї – автоматичного гранатомета АГС-17.

«Сьогодні навчання на полігоні  з АГС-17 не проводяться. Там проходять слідчі дії. Слід провести близько 20 експертиз та опитати більше 50 військовослужбовців. Двох поранених військових, які перебувають у госпіталі, ми ще не опитували, чекаємо дозволу від лікарів. Слідство відпрацьовує різні версії, серед яких: порушення порядку проведення стрільб з АГС-17 військовими службовими особами, а також можливе використання боєприпасів неналежної якості, тобто застарілі. Якщо буде встановлено винну особу в загибелі військового, їй загрожує до 10 років ув’язнення, якщо ж зброя виявиться непридатною до застосування, то будемо шукати людей, які підписали на це дозвіл», – зазначив заступник військового прокурора львівського гарнізону.

За словами прокурора, на місці події вилучено гранатометні постріли АГС-17 з маркуванням 1978 та 1989 років випуску. Буде проводитися перевірка щодо використання боєприпасів цих років виготовлення.

Також він зазначив, що АГС-17 застосовується, як у зоні проведення антитерористичної операції так і під час навчань.

Прокурор повідомив, що загинув 27-річний мешканець Львівщини, який був мобілізований у квітні 2015 року, поранення отримали двоє військовослужбовців-контрактників віком 35 та 48 років.

 

Loading...