У школах Львова працюватимуть шкільні офіцери

Впродовж тижня львівських патрульних навчатимуть, як спілкуватись із школярами. 26 із 767 львівських патрульних навчаються вирішувати конфліктні ситуації в школах.

Зараз правоохоронці проходять спеціальний тренінг, який триватиме тиждень. Після чого патрульні стануть шкільними офіцерами. Вже з наступного навчального року офіцери почнуть працювати у 26 школах Львова, повідомляє прес-служба патрульної поліції Львова.

«У Львові близько 180 шкіл. Ми наразі ще не знаємо, за яким принципом добиратимуться школи. Можливо, це будуть ті школи, які зголосяться самі. Можливо, це будуть найбільш проблемні школи. Згодом ми плануємо, що у кожній школі буде офіцер», розповіла речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій, інформує ZAXID.NET.

Основним завданням шкільних офіцерів буде вирішення шкільних конфліктів між учнями. Зокрема, запобігання бійкам у школах, курінню та крадіжкам.

Також, патрульні спільно зі шкільними психологами визначатимуть схильність дітей до суїциду та проводитимуть уроки для школярів. Наразі Міністерством освіти та науки України затвердило тематичний посібник для школярів, до якого увійшли 24 актуальні теми для школярів.

«У школах поліцейські працюватимуть не як патрульні, а перш за все, як вихователі та наставники. Тобто якщо когось із дітей спіймають за курінням, то на них не виписуватимуть відразу протоколи, а проводитимуть профілактичні бесіди. Такі нововведення мають знизити рівень злочинності серед підлітків. До прикладу, у Грузії, це дозволило суттєво зменшити злочинність», – додала Катерина Рибій.

Зараз, здебільшого спілкування з учнями відбувається на тему правил дорожнього руху та про те хто такі поліцейські. Патрульні, відвідуючи навчальні заклади, також розповідають про права дітей.

Програма тренінгів розроблена за Проектом Реформування системи Кримінальної Юстиції щодо Неповнолітніх в Україні та Global Affairs Canada. Подібний проект також реалізовують у Києві, Одесі та Харкові.

Спілкуватись із школярами львівських патрульних навчають офіцери, які вже пройшли подібні тренінги у Києві.

Loading...