У Львові презентували знак лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

27 травня, в рамках заходів, з нагоди 100-х роковин від дня смерті Великого Каменяра у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулася публічна презентація знаку лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка.

Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фонду Івана Франка.

«Я син народу, що вгору йде» – такі слова викарбовано на знаку Лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка. Знак Лауреата являє собою круглу медаль з вушком діаметром 30 мм, вагою 24 грами виготовлену із золота 375 проби в якості proof-like. Ткана стрічка у синьо-жовтих тонах з елементом традиційної вишивки кріпиться на металевій вставці із зображенням пера та лаврового листка. Знак виготовлений київською компанією ТОВ «Герольдмайстер» на замовлення Міжнародного фонду Івана Франка.

Автор ескізу знаку канадський художник, українського походження Олег Лесюк – голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, член Національної Спілки Художників України і Асоціації Скульпторів Канади.

Ескіз знаку був створений з урахуванням робіт студента Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Дмитра Кругляка із м. Запоріжжя, та члена Спілки колекціонерів України Сергія Литвина з Полтави, які взяли участь у конкурсі на кращий ескіз знаку Лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка.

Знак разом із грошовою премією вручатиметься переможцю премії 27 серпня 2016 року, на батьківщині Великого Каменяра – в місті Дрогобич. Крім золотого знаку, переможцю премії буде вручено грошову винагороду, у 2016 році призовий фонд становить п’ятсот тисяч гривень.

Переможці Міжнародної премії ім. Івана Франка будуть визначені у двох номінаціях: за вагомий внесок у розвиток україністики та за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук.

У презентації знаку взяли участь: внук Івана Франка та голова правління Фонду Роланд Франко.

Як відомо, Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики.

 

Loading...