Рада відмовилася підвищити прожитковий мінімум і скасувати обмеження виплат пенсіонерам

Депутати Верховної Ради відхилили законопроект про підвищення прожиткового мінімуму, скасування оподаткування пенсій та відмову від обмеження виплат працюючим пенсіонерам.

За прийняття відповідного законопроекту №4316 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо соціальних виплат)» у першому читанні проголосували 163 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів, повідомляє УНІАН.

Один з ініціаторів документа голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, доповідаючи щодо законопроекту, що прийнятий наприкінці минулого року бюджет на 2016 рік скоротив соціальні стандарти, зокрема, для працюючих пенсіонерів та малозабезпечених сімей.

«Законопроект, який було ухвалено як бюджет, є жахливим і вимагає термінового перегляду. Наш законопроект у балансі з доходами і витратами і повністю усуває ці недоліки, і ми пропонуємо, щоб він був прийнятий в першому читанні», – сказав Тимошенко.

Голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Олександр Горбунов зазначив, що Комітет ВР з питань бюджету не встиг розглянути цей законопроект. Водночас, він відзначив, що необхідно отримати попередній висновок уряду щодо можливості здійснити передбачені в законопроекті витрати з бюджету. Також він сказав, що за законом прожитковий мінімум і мінімальна зарплата можуть встановлюватися лише урядовими законопроектами. «Міністерство фінансів не підтримує цей законопроект, відзначаючи відсутність реальних джерел покриття додаткових видатків держбюджету. За розрахунками Мінфіну, тільки підвищення соціальних стандартів вимагає близько 59 млрд грн витрат, а в цілому на всі запропоновані напрями необхідно додатково понад 70 млрд грн», – сказав Горбунов.

Як відзначається в пояснювальній записці, законопроектом передбачається підвищити в 2016 році прожитковий мінімум, мінімальну зарплату і мінімальну пенсію на 5%, що, на думку авторів, дозволить розпочати процес доведення їх розмірів до обґрунтованого значення відповідно до методології 2000 року впродовж 10 років.

Також пропонується скасувати оподаткування пенсій та обмеження на виплату пенсій працюючим пенсіонерам, які зараз отримують 85% своєї пенсії. Ініціатори законопроекту пропонують збільшити допомогу на дітей малозабезпеченим сім`ям із 85% до 100% прожиткового мінімуму.

У документі відзначається, що витрати на фінансування професійно-технічних училищ та інших навчальних закладів мають бути покладені тільки на обласні бюджети та бюджет міста Києва. Раніше, нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект про фінансування ПТНЗ за рахунок як обласних бюджетів, так і державного. Зокрема, Кабінет міністрів виділив із державного бюджету 500 млн грн дотації обласним бюджетам для фінансування професійно-технічних училищ. Як повідомила Тимошенко, в місцевих бюджетах не вистачає коштів для фінансування ПТУ. Також вона зазначила, що прийняття бюджету на 2016 рік призвело до скасування державного забезпечення харчування для дітей 1-4-х класів.

У пояснювальній записці зазначається, що запропоновані зміни збільшать витрати держбюджету в 2016 році на 43,8 млрд грн. Їх пропонується компенсувати за рахунок збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб і єдиного соціального внеску, в тому числі від легалізації тіньової економіки, а також за рахунок коштів Нацбанку, збільшення податку на дивіденди з 5% до 18%, залишків коштів на єдиному казначейському рахунку.

Як повідомлялося, Верховна Рада 19 травня цього року прийняла в першому читанні урядовий законопроект про скасування оподаткування пенсій, що в три рази перевищують мінімальну зарплату, яке діяло в Україні з березня 2014 року, і до другого читання ввести норму про оподаткування більш високих пенсій.

Також Верховна Рада ухвалила урядовий закон про внесення змін до державного бюджету, що передбачає збільшення соціальних стандартів з 1 грудня 2016 року на 10% замість запланованих раніше 6%.

Разом з тим, прем`єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що уряд цього року може підвищити соціальні стандарти понад ті 10%, які вже прописані в законі.

 

Loading...