Православні християни і греко-католики сьогодні святкують Воскресіння Христове

Сьогодні – свято Світлого Христового Воскресіння, Великдень – головна подія року для християн і греко-католиків та найбільше християнське свято.

Слово ”Великдень” дійшло нас з грецької мови і означає ”прехождєніє”, ”позбавлення”.

Згідно з Новим завітом, Спаситель воскрес на третій день після смерті на Хресті заради спокутування людських гріхів. Ця євангельська подія знаменує перемогу Господа над гріхом і смертю й початок буття нового світу, спокутуваного Ісусом Христом.

Віра в Воскресіння лежить в основі християнства. За словами святого апостола Павла, ”якщо Христос не воскрес, то марна віра ваша”.

Про Великдень оповідає відомий епізод Євангелія, коли Марія Магдалина на третій день після смерті Спасителя разом з двома іншими жінками прийшла до труни Ісуса Христа, щоб помазати Його тіло ароматним маслом, і побачила, що камінь від печери, де покоївся Ісус, відвалений. Увійшовши до печери, жінки побачили там хлопця в білому одязі, який сповістив їм, що Ісус воскрес.

Після великоднього богослужіння віряни розговляються (припиняють піст) освяченими напередодні паскою і крашанками. На Великдень традиційно готують багато частувань, щоб нагодувати кожного, хто прийшов у дім, знайомого чи не знайомого.

За переказами, звичай красити яйця пов`язаний з ім`ям святої Марії Магдалини, яка піднесла імператору Тиберію біле яйце зі словами: ”Христос воскресє!”. ”Не вірю, – відповів імператор, – це неможливо так само, як і не може біле яйце в твоїй руці стати червоним”. І тієї ж миті яйце змінило свій колір.

З дня Великодня і до свята Вознесіння Господнього, яке святкується на сороковий день після Великодня, віряни вітають один одного словами: ”Христос воскресє! – Воїстину воскресє!”.

 

Loading...