У Львові молодики в балаклавах намагались знести пам’ятник письменнику

Представники праворадикальних організацій в масках 9 травня намагалися знести пам’ятник радянському письменнику Степану Тудору у центрі Львова.

Поліція перешкодила їм зробити це, повідомляє Zaxid.net.

На площу Маланюка, де й розташований пам’ятник Тудору, викликали близько 80 спецпризначенців, які загнали активістів у під’їзд прилеглого будинку. Після переговорів із поліцією активісти пообіцяли не руйнувати сьогодні пам’ятник.

«Пам’ятник ми продовжимо валити в інший день. Ми маємо механізм і ми його обов’язково знесемо», – заявив після переговорів активіст добровольчого батальйону ОУН Антон Петрівський.

За його словами, внаслідок сутичок із правоохоронцями постраждали двоє активістів. Ще двох радикалів затримали і відвезли у райвідділок.

Керівник львівської філії ГО «Сокіл» Богдан Федун заявив ZAXID.NET, що зносити пам’ятник Тудору активісти вирішили 9 травня тому, що для українців «це день жалоби, оскільки у Другій світовій війні найбільше загинуло українців і після війни їх також вбивали».

За його словами, близько 10 ранку члени кількох правих організацій прийшли до пам’ятника, прочитали закон про декомунізацію та почали його зносити. «Раптом почали стягуватися «беркутівці», по-іншому їх назвати не можна. Вони без попередження подіставали кийки і почали нас бити. Мене били шестеро осіб по ногах, по спині і по голові. Били всіх», – заявив Богдан Федун.

Як розповіла речниця головного управління національної поліції Світлана Добровольська на місце виїхали працівники поліції, які перешкодили знесенню пам’ятника та провели роз’яснювальну роботу із людьми в масках.

Один із очевидців оприлюднив відео, на якому видно як правоохоронці затримують одного з чоловіків у військовій формі. Він чинив опір, тому правоохоронці застосували гумові кийки.

Як повідомили у прес-службі патрульної поліції Львова, одного із учасників затримали із предметом, схожим на пістолет, та доставили у Галицький райвідділ поліції.

Довідка. Тудор Степан Йосипович – український письменник, публіцист і політичний діяч у Галичині, філософ. Представник Львівсько-Варшавської школи філософії, доктор філософії.

Активно пропагував ідеї марксизму радянського штибу. Закінчив Львівський Університет (1926) і був активним діячем комуністичного руху.

Пам’ятник у центрі Львова було відкрито 6 січня 1980 року.

Loading...