Порошенко зробив генпрокурором Луценка

Президент України Петро Порошенко призначив генеральним прокурором України Юрія Луценка. Відповідний указ він підписав у сесійній залі Верховної Ради після того, як депутати підтримали його подання про призначення генпрокурором Луценка.

Депутати також підтримали дострокове припинення депутатських повноважень голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка. За це проголосували 275 парламентарів, пише Радіо Свобода.

Раніше Верховна Рада України схвалила законопроект, який дозволяє обіймати посаду генпрокурора особі без юридичної освіти.

Законопроект №4645 був визначений президентом як невідкладний. Документ передбачає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі понад п’ять років.

Сьогодні ж протягом кількох годин голова Верховної Ради Андрій Парубій та Порошенко підписали цей закон. Цей документ опублікували в офіційному виданні «Голос України».

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генпрокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, має стаж роботи в сфері права понад 10 років. Генеральний прокурор призначається президентом України за згоди Верховної Ради.

Новопризначений генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не має зобов’язань перед жодною політсилою чи особою.

“Хочу окремо сказати, за ці дні безумовно зі мною шукали зустрічі дуже багато політиків. Я вимушений був зустрічатися з депутатами фракцій і груп. Можу відверто, дивлячись в очі сказати: я нікому не дав жодних зобов’язань. Президент України не давав мені також жодних списків на посадки, на призначення, на зняття, на нагородження, на що завгодно”, – цитує Луценка Українська правда.

Луценко додав, що прийшов працювати на півтора року.

“Я відразу сказав (президенту – ред.), що я розглядаю це (генпрокурорство – ред.), як термін півтора року. Я ні в душі, ні по життю не прокурор. Я звичайно розумію, що там треба зробити, але не хотів би затримуватися”, – сказав він.

Єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган, який перебував у квітні в Києві, наголошував, що генеральний прокурор повинен мати юридичну освіту.

Loading...