Парубій вважає кандидатуру Луценка на посаду генпрокурора оптимальною

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає кандидатуру голови фракції ”Блок Петра Порошенка” Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України оптимальною на даний момент.

Про це він сказав в інтерв`ю ”Цензор.НЕТ”.

Парубій відзначив ”суспільне незадоволення” сферою прокуратури. ”Бачимо, наскільки закостеніла є стара прокурорська система. І я розумію, наскільки важливо спочатку змінити саму філософію роботи цієї системи. І я теж розумію, що тут позиція президента є важливою, адже він подає генпрокурора. І я розумію, що відбудеться, якщо нікого не призначать. Хто тоді лишиться виконуючим обов`язки. І я виходжу у своїй позиції із реалій, які є на сьогодні”, – сказав він.

На думку Парубія, людина з-поза системи найбільш успішно зможе змінити цю систему. ”Більш того, людина, яка на собі відчула весь каральний каток репресивної машини, знає зсередини, як можна і треба її змінювати. Я з Юрієм Луценком пройшов і Помаранчевий Майдан, і Майдан Гідності. І тому, коли я даю свій голос ”за”, це є відповідальне рішення”, – заявив Парубій.

Водночас, за його словами, ”ніхто не може знати, наскільки воно буде вдалим”. ”Час покаже. Ніхто нікого не вчив бути ані головами Верховної Ради, ані президентами. І ніколи не знаєш наперед, наскільки це рішення буде дієвим, наскільки спрацює. Але відчуваю, що на даному етапі призначення людини з-поза Системи, яка повна енергії і повна сил і бажання її змінювати; і яка розуміє, що його політична кар`єра на цьому не закінчується, треба показати успішний результат – зважаючи на це все, вважаю, що це є оптимальна кандидатура на керівника Генпрокуратури”, – сказав він.

Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада 289 голосами дала згоду на звільнення Віктора Шокіна президентом з посади генерального прокурора. 3 квітня президент підписав указ про його звільнення.

В кулуарах ВР точаться розмови про можливість призначення Луценка на посаду генпрокурора, але він не має вищої юридичної освіти і не підпадає під низку критеріїв, які необхідні, відповідно до чинного закону, для призначення його генпрокурором. 11 квітня Луценко заявив, що готовий розглянути пропозицію про зайняття посади генпрокурора за умови зміни законодавства.

20 квітня Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував направити на доопрацювання авторам законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності генерального прокурора і Державного бюро розслідувань (№4469). Ним пропонувалося дозволити обирати на посаду генпрокурора людей без вищої юридичної освіти.

Водночас, комітет рекомендував парламенту в цілому ухвалити законопроект про внесення зміни до статті 40 Закону ”Про прокуратуру” щодо вимог на посаду генерального прокурора (№4481). Цим законопроектом пропонується норма, згідно з якою кандидат в генпрокурори повинен мати трирічний досвід роботи в галузі права.

21 квітня, говорячи про Всеукраїнську конференцію прокурорів, обрання складу Ради прокурорів та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, Луценко заявив, що не хоче бути ”декоративним прокурором”. За його словами, після цього ”вже будь-який генеральний прокурор є не важливий, важливим буде орган, а з дозволу сказати, самоуправління цієї, з дозволу сказати, Генеральної прокуратури”. На уточнення, чи він відмовляється очолити ГПУ, Луценко відповів, що в умовах, коли генпрокурор позбавлений можливості призначати і знімати керівників по всій вертикалі: ”я ніколи не брався за таку роботу”. ”Я готовий братися за найважчу роботу, але я ніколи не брався за роботу декоративну”, – сказав Луценко.

Крім того, він заявив, що президент Петро Порошенко розглядає щонайменше 4 кандидатури на посаду генпрокурора.

Тоді ж заступник голови фракції ”Народний фронт” Вікторія Сюмар заявила, що рішення про призначення генерального прокурора, ймовірно, відкладається на 10 травня.

За матеріалами УНІАН

Loading...