МВС передало старовинний палац на Львівщині у власність громади

Міністерство внутрішніх справ передасть у власність територіальної громади міста Буськ на Львівщині старовинний палац графа Бадені. Кабінет міністрів підтримав цю пропозицію МВС, повідомив сьогодні Арсен Аваков.

Сьогодні, 25 травня, під час засідання Кабміну Арсен Аваков виступив з відповідною пропозицією. За його словами, тяганина навколо цього питання триває вже біля 20 років, але лише зараз вдалося досягнути згоди.

Палац був родинним маєтком графа Казимира Бадені. Після закінчення Другої світової війни палац перейшов у власність держави ― міністерство оборони СРСР розмістило там казарми. Військову частину розформували у 2004 році. Після цього палац пустував, а у 2009 році його передали на баланс МВС. Тут планували облаштувати пункт для нелегальних мігрантів, але через спротив з боку громадськості проект так і не вдалось реалізувати. Мешканці Буська довго добивалися  того, щоб повернути будівлю у власність громади.

Палац є архітектурною пам’яткою місцевого значення, зараз потребує реставрації. Збудований у 1810 році та був родинним маєтком графа. Останніми роками він був закинутий і ніким не використовувався.

За матеріалами Zaxid.net

 

Loading...