Москаль оприлюднив листа на підставі якого під виглядом дипвантажу намагалися вивезти сигарети

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль оприлюднив листа Посольства України в Словаччині, на підставі якого під виглядом дипломатичного вантажу з України намагалися незаконно вивезти партію сигарет.

Документ доступний на сайті Москаля, повідомляє УНІАН.

”Оскільки Міністерство закордонних справ України навіть через три дні після затримання «дипломатичної контрабанди» ніяк не може знайти листа Посольства України в Словаччині, на підставі якого в Угорщину намагалися завезти крупну партію нелегальних сигарет, оприлюднюю цей документ для громадськості”, – заявив він.

Лист написаний українською та словацькою мовами на офіційному бланку Посольства України в Словацькій Республіці з вихідними даними: № 6139/24-612-920 від 19.05.2016 р.

«Є гербова печать і підпис 1-го секретаря Посольства України пані Оксани Ліщишин. Адресат листа такий: «Всім кого це стосується, митним та прикордонним органам». І текст: «Цим підтверджується, що 21.05 – 24.05 2016 року на дипломатичній машині Volkswagen transporter EE 24 158 перевозиться дипломатичний вантаж. Відповідно до Віденської конвенції, він не підлягає контролю», – процитував листа голова ОДА.

При цьому Москаль висловив сподівання, що службове розслідування за фактом контрабанди буде швидким, а висновки жорсткими.

Також він закликав Верховну Раду повернути кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів, як це встановлено у Євросоюзі.

«Адмінпротоколами й символічними штрафами побороти контрабанду, яку возять як прості громадяни, так і панство з дипломатичними паспортами, нереально», – наголосив Москаль.

Як повідомлялося, 21 травня закарпатські митники вилучили майже 60 тис. цигарок в українця з дипломатичним паспортом та листом від одного з посольств України про те, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який не підлягає контролю.

В МЗС не назвали прізвище затриманого, натомість запропонували називати його дипломат «Л». Проте Москаль заявив, що контрабандні цигарки через кордон намагався провезти мешканець Києва Сергій Ліщишин, який є чоловіком першого секретаря Посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

У Міністерстві закордонних справ України попередили, що в разі причетності посольства України у Словаччині до контрабанди цигарок постраждає багато людей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін запевнив, що висновки у справі контрабанди цигарок членом родини дипломата буде зроблено швидко.

 

Loading...