Митників контролюватиме спецпідрозділ, – Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів, що його не задовольняє теперішня ситуація на митниці. Тому найближчим часом буде створено спецпідрозділ, який буде контролювати діяльність митників.

Про це він повідомив під час візиту на контрольно-пропускний пункт «Краковець» на Львівщині.

За словами Гройсмана, тіньові схеми на митниці спричиняють суттєві втрати у казні держави, через які до бюджету не потрапляє до 50 млрд гривень. Він дав керівництву три місяці для наведення ладу у відомстві, пише Преса України.

«Коли на Сході війна, а люди не мають за що ліки купити, потоки сірої, чорної контрабанди за участю митної служби – це мародерство, злочин. Завдання керівництва ДФС, кожного керівника регіональної митниці – навести лад. У нас є три місяці, щоб навести лад на українській митниці. Якщо у вас є політична воля, я вас підтримаю. Якщо немає – пишіть заяву», – заявив голова уряду.

Також, прем’єр анонсував створення окремого міжвідомчого підрозділу, який буде контролювати роботу митниці. До нього увійдуть 100 осіб, яких Гройсман хоче забезпечити всіма необхідними спецзасобами для якісного виконання поставлених задач.

«Цю сотню я забезпечу якнайкраще. Хотів би одразу підкреслити, ніхто не буде спокійно дивитись на те, що зараз відбувається на митниці», – додав прем’єр-міністр.

Згодом про створення спецзагонів заявив і голова Державної фіскальної служба Роман Насіров.  «20 мобільних груп будуть створені і будуть працювати, перш за все, по західному кордоні, а також в Чернігівській та Житомирській областях. Головне завдання зараз перекрити весь західний кордон. З вересня поточного року ми плануємо задіяти їх на південному кордоні, а потім на ділянці кордону від Харкова до Житомира», – повідомив голова ДФС.

Насіров вважає, в Україні основне завдання для митниці – це ліквідація «сірих схем» контрабанди. Саме із цією метою він анонсував створення 20 мобільних груп, які будуть працювати по всьому західному кордону.

Loading...