Львівська митниця перерахувала понад 100 млн грн на розвиток інфраструктури – ДФС

Львівська митниця, що бере участь в експерименті з розподілу понадпланових доходів, у січні-квітні на розвиток інфраструктури перерахувала понад 100 млн грн, повідомила прес-служба Державної фіскальної служби.

ДФС нагадала, що за умовами експерименту 50% суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників митних надходжень направляються до спеціальних фондів відповідних місцевих бюджетів і використовуються для ремонту доріг. До експериментальної групи потрапили Одеська, Донецька, Львівська, Чернівецька області та Київ.

«Експеримент на митниці, спрямований на модернізацію інфраструктурних об`єктів, показує, що нова програма додаткової мотивації розвитку регіонів є ефективною й має хороші перспективи. В експериментальних областях, завдяки перевиконанню митних надходжень, вдалося побудувати й відремонтувати частину доріг. Зокрема, хороші результати експерименту видно у Львівській області», – цитуються в повідомленні слова голови ДФС Романа Насірова.

Згідно з повідомленням, торік у вересні-грудні митниця перерахувала на розвиток інфраструктури 312,3 млн грн.

Із цих «експериментальних» коштів розпочато ремонт трьох доріг державного значення Львів-Радехів-Луцьк, ділянки траси «Київ-Чоп» та ремонт дороги Сколе-Славське.

Згідно з повідомленням, крім того, за рахунок коштів від перевиконання митних платежів вже в 2016 році на Львівщині заплановано ремонт доріг Броди-Червоноград, Куровичі-Рогатин, Львів-Самбір-Ужгород і Львів-Радехів-Луцьк. На це протягом року планують отримати близько 680 млн грн.

Як повідомлялося, у травні 2015 року прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував як мотивацію роботи митних органів залишати на місцях частину коштів, зібраних митницями понад плану.

Пізніше цю ідею підтримав президент України Петро Порошенко і запропонував направляти отримані кошти на потреби регіонів, зокрема, на будівництво доріг. Спочатку такий експеримент планували провести лише в Одеській області, однак пізніше до неї приєдналися Волинська, Львівська та Чернівецька області, які мають вихід на західні кордони держави. У 2016 році до експерименту приєдналася Київська митниця.

 

Loading...